مدیرعامل گروه تعاونی پیشگامان در نشست خبری با اصحاب رسانه:
بهترین راهکار در جنگ اقتصادی استفاده از سرمایه های خرد مردمی است/ انتقال آب به مرکز ایران ضروری است

مدیر عامل گروه تعاونی پیشگامان با بیان اینکه پیشگامان قسمتی از تفکر یزدی هاست و می ‎تواند به عنوان سرآمد تفکر و کارگروهی در کشور مطرح شود موثرترین راه برون رفت از شرایط فعلی اقتصادی را به کارگیری اعتماد مردم و جذب سرمایه ‎ های خرد آنها دانست.

  به گزارش روابط عمومی گروه تعاونی پیشگامان، دکتر محمدرضا رضایی نژاد مدیرعامل گروه تعاونی پیشگامان در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه این مجموعه از ظرفیت پول خرد جامعه استفاده کرده و امروز توانسته کارهای بزرگی انجام دهد و اینکه هر کار و فعالیتی یک زمان حیاتی دارد و روزی به پایان می‌رسد ادامه داد: اگر  مجموعه‌ای بخواهد تنها در یک زمان خاص فعالیت داشته باشد و هیچ موقع به خلاقیت روی نیاورد قطعا روزی به مشکل می‌خورد.

مدیر عامل گروه تعاونی پیشگامان افزود: یکی دیگر از اقداماتی که این مجموعه برروی آن به صورت گسترده توجه کرده بحث انتقال آب است به صورتیکه با تاسیس شرکتی  با شعار « آب برای دوستی » در قالب تعاونی برای شیرین کردن آب از دریا و انتقال آن به هرجایی از کشور که نیاز باشد به این مسئله ورود کرده  و مبنای آن منافع سرمایه گذاران است. وی با بیان اینکه با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و کار تعاونی می‌توان آب را به استان‌هایی که با مشکل کمبود این ماده حیاتی روبرو هستند انتقال داد و زمینه‌ای را فراهم کرد تا مشکل در این زمینه رفع شود.

دکتر رضایی نژاد در ادامه با بیان اینکه این مجموعه تعاونی به عنوان یک بنگاه اقتصادی با بیش از  42 هزار سهامدار همواره در جست و جوی فعالیت های جدید است، اضافه کرد: این تعاونی هم اکنون در زمینه های از حمل و نقل، اینترنت ، اپراتوری پست، توزیع مویرگی میوه، سهامداری بیمه ، ایجاد زیرساخت های بندر خشک، انرژی های خورشیدی و آب فعال است.

عضو شورای اقتصاد مقاومتی استان با انتقاد از وجود قوانین متعدد برای ممانعت از اجرای یک طرح یادآور شد : این در حالی است که برای اجرای آن، تعداد قوانین محدود می شود از این رو حمایت دولت از تعاونی های موفق و اجرای درست و صحیح قوانین این بخش، می تواند زمینه ساز تحول در اقتصاد شود.

رضایی نژاد از سرمایه گذاری و هزینه کرد ۱۶ میلیارد تومان این مجموعه در عرصه ورزش خبر داد و بیان کرد: بنگاه های اقتصادی به دلیل نداشتن منافع، کمتر وارد باشگاه داری می شوند ولی پیشگامان در چند سال اخیردر ورزش استان حضور داشته و به دنبال بومی سازی ورزش های مورد حمایت خود بوده است.

مدیرعامل گروه تعاونی پیشگامان به برخی از اقدامات این تعاونی نیز اشاره و از آغاز فعالیت توزیع مویرگی میوه در بازار داخلی کشور به عنوان یکی از فعالیت ‎‎‎ های جدید گروه تعاونی پیشگامان خبر داد و تصریح کرد: فاز اول این طرح با کسب مجوز اپراتوری پست پیشگامان در کنار اپراتورهای پست جمهوری اسلامی و تیپاکس برای انتقال تمام بسته‏‏‌های کمتر از ۵۰ کیلو آغاز شده است.

وی ادامه داد: در قالب این فاز اجرایی تاکنون ۱۲ تن میوه به صورت آزمایشی در تهران با ۱۰ درصد زیر قیمت بازار به منظور تسهیل خرید مردم و کوتاه کردن دست واسطه ‎‎ ها به مردم عرضه شده است.

وی در این باره گفت: با اجرای این طرح توزیع و بسته ‎‎ بندی محصولات باغ ‎ های بزرگ میوه با استفاده از ظرفیت ‎‎ های بندرخشک یزد نیز به زودی اتفاق خواهد افتاد.


تاریخ ثبت: ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
بازدید 259