دیدار فعالان بخش تعاون با رئیس مجلس شورای اسلامی

نشست مشترک هیات رئیسه اتاق تعاون، مدیران عامل اتحادیه و جمعی از روسای اتاق های تعاون سراسر کشور با رئیس مجلس شورای اسلامی و هیات رئیسه فراکسیون تعاون در ساختمان مجلس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی گروه تعاونی پیشگامان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران در این نشست بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران گزارش مبسوطی از وضعیت بخش تعاون به رئیس مجلس ارائه کرد و گفت: بخش تعاون بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار شغل ایجاد کرده است.

عبداللهی ، با بیان اینکه بخش تعاون یکی از ارکان مهم اقتصاد کشور محسوب می شود،گفت: در شرایط کنونی ۱۰۰ هزار تعاونی فعال درکشور وجود دارد وی ادامه داد: همچنین طبق آمارها ۵۲ درصد از تعاونی ها در حوزه کشاورزی، تولیدی، صنعتی، ۳۱ درصد از تعاونی ها درحوزه خدمات و ۱۷ درصد از این بخش در حوزه توزیع مشغول به کار هستند.

در این نشست همچنین بهرامی رئیس اتحادیه فرش و صنایع دستی گفت:در سال ۹۴ حدود ۴۷۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند اما متأسفانه این آمار بعد از آن ۱۵۸ هزار نفر ریزش داشته است،از طرف دیگر برای حمایت از کالای فرض ایرانی نیاز به یارانه نمایشگاهی است که باید مبلغی برای این حوزه صورت گیرد.

در ادامه دراین نشست همچنین خاکفرجی مدیر عامل اتحادیه سراسری شرکت های تعاونی مسکن کارکنان دولت، فاضلی مدیر عامل اتحادیه شرکت های صنایع آلومینیوم کاران در ساختمان ایران،  توضیحاتی را درباره موانع بخش تولید و صنعت همچنین مشکلات صادرکنندگان و تولیدکنندگان،مطرح کردند لازم به اشاره است تهمینه دانیالی مشاور رئیس اتاق تعاون در امور بانوان، نیز توضیحات مبسوطی در خصوص نقش بانوان در حوره تعاون، میزان اشتغالزایی تعاونی ها برای بانوان و مشکلات سرمایه گذاران در حوزه مسکن ارائه کرد.

گفتنی است دکترمحمدرضا رضایی نژاد مدیرعامل گروه تعاونی پیشگامان، یکی از پرافتخارترین و بزرگترین تعاونی های کشور نیز در این نشست حضور داشت.


تاریخ ثبت: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
بازدید 322