اجرای طرح بام به بام فرصت مغتنم برای توسعه تولید برق

نخستین قرارداد طرح بام به بام بین شرکت توزیع نیروی برق استان یزد و گروه تعاونی پیشگامان به امضا رسید.

;

به گزارش روابط عمومی گروه تعاونی پیشگامان،محمدرضا صحتی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد در مراسم ثبت اولین قرارداد طرح بام به بام با همکاری شرکت انرژی های خورشیدی پیشگامان، این طرح را فرصت مغتنم برای توسعه تولید برق از منابع انرژی های تجدید پذیر در این استان برشمرد و گفت: یک هزار نیروگاه پنج کیلوواتی خانگی در سراسر استان با عنوان طرح بام به بام اجرا می شود.

وی استان یزد را با ۳۳۰ روز آفتابی، مستعد برای اجرای پروژه های انرژی خورشیدی عنوان نمود و گفت : در حال حاضر ۱۶۰ نیروگاه خورشیدی در استان یزد در مقیاس خانگی نصب شده است.

این مسئول اشاره کرد: هر نیروگاه خورشیدی با ظرفیت یک کیلووات بر ساعت در سال ۱۸۰۰ کیلووات برق خورشیدی در اقلیم یزد برق تولید خواهد کرد.
صحتی یادآور شد: نرخ تضمینی خرید برق خورشیدی برای نیروگاه های با ظرفیت زیر ۲۰ کیلووات ۸۰۰ تومان و برای نیروگاه با ظرفیت ۲۰ کیلووات تا ۱۰۰ کیلووات ۷۰۰ تومان است.

مدیرعامل شرکت انرژی های خورشیدی پیشگامان نیز در این مراسم گفت : مالکین منازل در طرح بام به بام ۹۶، با سرمایه گذاری خرد (۱۵ میلیون تومان) برای احداث یک نیروگاه پنچ کیلوواتی ماهانه مبلغ ۳۲۵ هزار تومان را در طی بیست سال دریافت خواهند کرد، افزون بر اینکه به مالکین مبلغ ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان نیز به صورت سهام تعلق خواهد گرفت که سهام مذکور نیز مشمول سود سالانه بر اساس فعالیت شرکت می باشد.

سید جواد حسینی عزآبادی ابزار امیدواری کرد فاز اول طرح بام به بام با احداث هزار نیروگاه خانگی در استان یزد در طی سال جاری اجرایی گردد. وی چشم انداز سه سال آینده را احداث ده هزار نیروگاه خانگی در کشور دانست.


تاریخ ثبت: ۲۷ مهر ۱۳۹۶
بازدید 281